Ласкаво запрошуємо на наш сайт!        
Старокостянтинівська  загальноосвітня 

школа І-ІІІ ступенів №4 Хмельницької області

ГоловнаШкільна документаціяРеєстраціяВхід
Меню сайту

Форма входу


Календар
«  Вересень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

Слайдшоу

Новини "Освіта.ua"

Корисні посилання

Робота з дітьми з особливими потребами

6 березня в кабінеті корекційної роботи Старокостянтинівської ЗОШ № 4 відбувся майстер-клас для дітей з особливими освітніми потребами «Подарунок мамі».

Майстер-клас відбувся за ініціативи завідувача міської ПМПК Голюк О.В. та підтримки практичного психолога Городельської Ю.С. і вчителя-логопеда Кулик М.М. Учні інклюзивних класів були залучені до створення вітальної листівки до свята 8 Березня. Діти гарно провели час, отримали заряд позитиву та власноруч створили подарунки своїм матусям.

 

 

 

 

В 2017 -2018 н.р. школа стала пілотною з питань впровадження інклюзивної освіти. Інклюзивне навчання у школі організовано з метою реалізації права дітей з особливими освітніми потребами на освіту за місцем проживання, їх соціалізації та інтеграції в суспільство згідно з наказом управління освіти від 31.08.2017р. №123 "Про організацію інклюзивної форми навчання для дітей із особливими освітніми потребами в Старокостянтинівській загальноосвітній школі №4 у 2017-2018 н.р.

Інклюзивне навчання організоване на підставі рекомендацій психолого-медико-педагогічної консультації, рішенням педагогічної ради, заяв батьків. В школі навчається 4 учні за індивідуальною формою навчання. Для них затверджений індивідуальний навчальний план на основі наказу МОН України від 28.01.2014 р. №80 "Про затвердження Типових навчальних планів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей, які потребують корекції фізичного або розумового розвитку та наказом МОН України від 22.04.14р. №504 у редакції наказу МОН України від 07.06.2017р. №799 (додаток 18) для середньої школи.

Інклюзивні класи забезпечені асистентами вчителя. Для корекційних занять з дітьми практичному психологу надано 8 годин, логопеду - 12 годин.

В школі створені доступні умови для навчання дітей з особливими потребами: забезпечений безперешкодний доступ до класів для дітей з вадами опорно-рухового апарату.

Наказ "Про створення класів з інклюзивною формою навчання та організацію в них навчально-виховного процесу у 2017-2018 н.р."

 

ОРГАНІЗАЦІЯ ІНДИВІДУАЛЬНОГО НАВЧАННЯ У ЗАГАЛЬНООСВІТНІЙ ШКОЛІ

На жаль, з кожним роком число дітей з особливими потребами зростає. Саме тому розумним і логічним рішенням є навчання, виховання, реабілітація та соціалізація таких дітей в межах загальноосвітніх навчальних закладів. В нашій школі впроваджено індивідуальну форму навчання для дітей з вадами психофізичного розвитку. Саме завдяки цьому «особливі» дітки мають змогу не лише засвоїти певні знання та навички, необхідні їм у повсякденному житті, а й отримують можливість спілкуватися з однолітками, відвідувати шкільні свята та відкриті заходи. В той же час інші діти навчаються бути милосердними, співчутливими, з розумінням ставитись до проблем ближніх.

Ефективність засвоєння знань дітьми з особливими потребами великою мірою залежить від компетентності педагогів. Тому наші вчителі індивідуального навчання глибоко вивчають психофізіологічні особливості кожної дитини, оцінюють її потенціальні навчальні можливості. У роботі з дітьми, які мають особливі потреби, вчителі дотримуються такої стратегії:

 

-          Надають безпечне місце;

-          Дотримуються встановленого розпорядку дня;

-          Використовують позитивне підкріплення;

-          Звертають увагу на зусилля дитини, а не на результат;

-          Дають чіткі вказівки;

-          Ставлять реальну мету;

-          Дають дітям можливість діяти самостійно;

-          Залучають до занять батьків;

-          Залучають дітей до спільного життя школи.

 

Таким чином, стихійний розвиток освітніх процесів перетворюється у цілеспрямований, науково обґрунтований процес, який забезпечує розвиток особистості кожної дитини.

 

     6 березня в кабінеті корекційної роботи Старокостянтинівської ЗОШ № 4 відбувся майстер-клас для дітей з особливими освітніми потребами «Подарунок мамі».

     Майстер-клас відбувся за ініціативи завідувача міської ПМПК Голюк О.В. та підтримки практичного психолога Городельської Ю.С. і вчителя-логопеда Кулик М.М. Учні інклюзивних класів були залучені до створення вітальної листівки до свята 8 Березня. Діти гарно провели час, отримали заряд позитиву та власноруч створили подарунки своїм матусям.

 

 

 

ПОРАДИ ПСИХОЛОГА СІМ’ЯМ, В ЯКИХ ВИХОВУЮТЬСЯ ДІТИ З ОСОБЛИВИМИ ПОТРЕБАМИ

 
 
 
Пошук

Конкурси
Математичний міжнародний конкурс «Кенгуру»

Всеукраїнський фізичний конкурс «Левеня»

Міжнародний конкурс з інформатики та комп’ютерної грамотності «Бобер»

Всеукраїнський природничий конкурс «Колосок»

Всеукраїнська українознавча гра «Соняшник»

Прогноз погоди
Яндекс.Погода

Цитати дня

Свята України
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Опросы
Оцініть сайт
Всього відповідей: 224

Статистика сайта

Copyright MyCorp © 2020
Конструктор сайтів - uCoz